Pragnienie objawienia miłości jest jedynym prawdziwym marzeniem każdego człowieka.

Dlaczego mam coraz mniej siły?

Zastanawialiście się czasami, dlaczego człowiek z wiekiem ma coraz mniej siły? Wydawałoby się, że siła powinna rosnąć, a nie maleć. Im człowiek starszy, tym więcej powinien mieć mądrości, jak tą siłę otrzymać. Tymczasem jest odwrotnie…

Jeżeli popatrzymy na ostatnie odkrycia biologii i genetyki, to zobaczymy, że nasz organizm został skonstruowany tak, że cyklicznie wszystkie jego komórki odnawiają się. Innymi słowy, systematycznie nasze ciało rodzi się na nowo. Dlaczego więc jest tak, że nie istniejemy wiecznie, skoro nasza forma jest do tego przystosowana?

Istnieje wiele hipotez na ten temat, które opierają się na biologiczno-chemicznym podejściu do funkcjonowania człowieka.  My spróbujemy popatrzeć, jak to wygląda z punktu widzenia duchowego świata, który jest matrycą dla powstania jego cielesnej postaci.

Na początku należałoby spytać, od czego zależy poziom siły w człowieku. Kiedy chce nam się żyć? I tu odpowiedź jest prosta, każdy może przeprowadzić eksperyment na sobie: Mam zapał, siłę, chęć do działania wtedy, kiedy mam przed sobą perspektywę osiągnięcia czegoś, co jest dla mnie bardzo atrakcyjne. To może być cokolwiek i jest indywidualne dla każdego. Jeden pragnie objechać świat dokoła, inny zbudować jakieś przedsięwzięcie, trzeci marzy o wycieczce w Alpy lub nurkowaniu z delfinami.

Najwięcej siły i wewnętrznej ekscytacji mamy, kiedy takie wymarzone „coś” jest tuż tuż. Wiele osób zauważając ten mechanizm celowo odsuwają od siebie końcową realizację marzenia, aby pobyć w tym stanie euforii dłużej. A to, co się dzieje dalej, po spełnieniu życzenia, jest kluczem do odpowiedzi na nasze pytanie, które zadaliśmy na początku…

Scenariusze są dwa:

  1. Jeszcze przez jakiś czas odczuwam zadowolenie z powodu spełnienia życzenia. Wspomnienia o tym, jak było, są we mnie nadal żywe i aktywne dając mi siły i motywację do życia, jednak siła ich z dnia na dzień maleje. W zależności od intensywności przeżyć może taki stan powoli gasnąć nawet do kilku lat, ale w końcu znowu będziemy zmuszeni poszukiwać innego bodźca, który znów na chwilę podniesie nasz poziom energii do tego cudownego poziomu.
    Kiedy działam w ten sposób, po kilkudziesięciu latach nagle okazuje się, że właściwie już wyczerpałem wszystkie interesujące dla mnie możliwości pobudzenia. Innymi słowy, rozczarowałem się tym, że poświęcam mnóstwo wysiłku, czasami pracuję cały rok, aby przez chwilę odczuć ten wysoki poziom energii, który za moment gaśnie.
  2. Spełniam życzenie tak, że jego siła spełnienia i poziom ekscytacji jest ze mną niezmiennie przez cały czas, na takim samym wysokim poziomie. Wtedy spełnienie kolejnego życzenia dodaje do mojego poziomu odczucia szczęścia coraz więcej i więcej. Wtedy każdego dnia wstaję z jeszcze większym poziomem siły, mając motywację do coraz to większych osiągnięć.

Powyższe drogi realizacji siebie stoją przed każdym człowiekiem, ale możliwość wyboru widoczna jest tylko dla poszukujących.

Adam O autorze

"Kto z was nie chciałby rozwinąć świetlistych skrzydeł, by wzlecieć nad ciemnością swojego własnego świata wyobrażeń o prawdzie?"
Mądrości mędrców

%d bloggers like this: